yerden-isitma-sistemleri

Homojen ısınma ve radyatör montajı için yer kaybı bulunmadığından tercih edilen bir sistemdir. Avrupa’da 1970’li yıllardan beri hem konutlarda hem de endüstriyel yapılarda yoğunlukla uygulanan yerden ısıtma sistemleri ülkemizde bilinirliği artan ve yükselen bir değer olarak karşımıza çıkıyor.

Enerji verimliliği günümüzde devletlerin enerji politikası haline geliyor. Bu politika özünde enerji kayıplarını önlemeyi, mevcut enerjiyi verimli kullanmayı ve yeni enerjiyi verimli şekilde üretmeyi hedefliyor. Ülkemizde de enerji verimliliğini teşvik etmek amacıyla oluşturulmuş yasalar söz konusu. Yerden ısıtma sistemleri; kullanıcılarına enerjiyi verimli şekilde kullanarak ısınma imkanını sunuyor.

Konutların toplam enerji ihtiyacının %70 – %75’lik kısmının ısıtmaya ayrıldığı düşünüldüğünde burada sağlanacak bir tasarrufun en büyük getiriyi sağlayacağı anlaşılıyor.

Faydalar

  • Evinizin her metrekaresini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz
  • Sağlıklı iç ortam
  • Geleneksel sistemlerle karşılaştırıldığında, Enerji korunumu ve işletme giderlerinde %12’ye varan tasarruf
  • Değişik ısı kaynaklarıyla kullanılabilir, fakat en etkilisi yenilenebilir enerjilerledir
  • Entegre konrol sistemi ile yüksek konfor seviyesi

4 thoughts on “Yerden Isıtma Sistemleri

  1. yaptırmakta oldugum daireme yerden ısıtma sistemi döşetmek istiyorum. müteahitle durumu görüştüm bu sistem normal petekli sistemin döşenmesine nazaran daha mı pahalı bir sistem beni aydınlatır mısınız?

  2. Merhaba benim 205 m2 dublex 3+1 evime yerden ısıtma sistemi döşetmek istiyorum.(şu anda petek tesisatı var )ortalama bir fiyat verebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir